تشک جودو و کفپوش تاتامی

یکی از مهمترین و کارآمدترین ورزش های رزمی جهان ورزش جودوJudo  می باشد. ورزش رزمی جودو یک هنر رزمی اصیل ژاپنی است که به عنوان یک آموزش جسمی، روحی و اخلاقی در سال 1882 در ژاپن ابداع شده است. اما شکل امروزی جودو به عنوان یک هنر رزمی مدرن درآمده است که تبدیل به یک ورزش رزمی پر طرفدار در سراسر جهان شده و به مسابقات بین المللی از جمله المپیک نیز راه یافته است.

تشک جودو

تکنیک در جودو

از مهمترین ویژگی های ورزش جودو رقابتی بودن آن است که هدف در این بازی تنها وارد کردن ضربه های تکنیکی و امتیاز آور نیست بلکه جودوکا در مسابقه جودو باید حریف را به زمین زده یا بیحرکت کند و یا او را با تکنیک های لازم وادار به تسلیم نماید. که در این ورزش از دست ها، پا ها و حتی در بعضی سبک های جودو از سلاح های دفاعی هنرهای رزمی نیز استفاده می شود.

سالن جودو کودکان

کفپوش تاتامی و تشک جودو

کفپوش ورزشی مورد استفاده برای سالن ورزشی استاندارد جودو تاتامی جودو نام دارد.

کفپوش سالن جودو

در هنرهای رزمی ژاپنی مانند کاراته و جودو یکی از نکات آموزشی مهم آموزش اخلاق و تعلیم و تربیت ورزشکاران و فلسفه ی این ورزش ها است، از احترام به استاد و احترام به بزرگتر گرفته تا اخلاق حرفه ای و قهرمانی را استادان و بزرگان رشته های رزمی به هنرآموزان تدریس می کنند.

کفپوش سالن ورزشی استاندارد آکام

جودو در جهان

ورزش جودو یکی از تکنیکی ترین ورزش های رزمی جهان است و از قسمت های پرتابی، خاک کردن و ضربه زدن و بیشتر همراه با چنگ زدن تشکیل شده است که به دلیل کارایی بالایی که در دفاع شخصی دارد، در تمام نیروهای نظامی، ارتش ها، پلیس ها و تکاوری های جهان ورزش اول و الزامی می باشد.

تشک سالن ورزشی رزمی

همچنین مسابقات مهمی در سطح نیروهای نظامی جهان برای ورزش جودو برگزار می شود. این رشته به عنوان اولین رشته ورزشی رزمی در المپیک 1964 توکیو وارد مسابقات المپیک شده و تا کنون هر ساله قهرمانان زیادی را از سراسر جهان معرفی کرده است.

کفپوش سالنی آکام

مرکز فدراسیون جهانی جودو در توکیو قرار دارد و استاندارد های لازم را برای همه ی موارد از جمله کفپوش جودو تعیین می کند. درجه بندی این رشته ورزشی نیز مانند کاراته و تکواندو با کمربند ها مشخص می شود.

ورزش رزمی جودو

کمربند سفید در آغاز بسته می شود و بعد از طی کردن 9 مرحله به نام کیو با رنگ های زرد، سبز، بنفش و قهوه ای به درجه ی دان که کمربند مشکی است می رسد و آن هم مراحل خود را خواهد داشت.

تشک تاتامی جودو

 

شرکت تولید کفپوش آکام اولین و بهترین تولید کننده کفپوش ورزشی فوم دار در ایران است که با کیفیت و خدمات بالای خود ورزشکاران و متصدیان ورزشی را برای حفظ ایمنی ورزشکاران یاری می دهد.