کفپوش ورزشی و تاتامی کاراته

ورزش رزمی کاراته karate برگرفته از هنر رزمی ژاپنی است که قدمتی دو هزار ساله دارد و در سراسر جهان جایگاه ویژه ای یافته است.  کاراته سبک های مختلفی دارد که هر کدام با اینکه از اصول خاص خود پیروی می کنند ولی همه شان از یک سبک اصلی و مادر نشأت گرفته اند.

تشک کاراته آکام

هنر رزمی کاراته یک ورزش رزمی پر تکنیک است که در آن از بیشتر نقاط بدن با قدرت و سرعت بالایی استفاده می شود. دست ها، پنجه ها و حتی انگشتان، پاها، زانو و مشت و لگد در کاراته کاربرد دارند. در سبک های مختلف آن فنون مختلفی از جمله پرتاب کردن حریف، قفل کردن، گلاویز شدن و ضربه به نقاط حساس آموزش داده می شود.

تاتامی کاراته

تشک کاراته

کاراته بر روی تشک مخصوص آن اجرا می شود و معمولا در باشگاه های ورزشی که سالن کاراته دارند تاتامی مناسب ورزش های رزمی استفاده می شود

کفپوش فوم دار آکام

که هم به سلامت و ایمنی ورزشکاران کمک کند و هم با انعطاف پذیری و خاصیت الاستیکی که دارد از وارد شدن آسیب در هنگام ضربه و پرتاب کاراته کا ها (کسی که کاراته انجام می دهد را کاراته کا می گویند) بر روی زمین جلوگیری کند.

مت کاراته

ویژگی های ورزش رزمی کاراته

هرچند کاراته ورزش پربرخورد و هنر رزمی پر فنی است اما یکی از ویژگی های مهم این هنر رزمی آموزش اصول اخلاقی در این ورزش است. هنرجویان کاراته در تمرینات ورزشی خود به جنبه ی معنوی ورزش و پهلوانی در کنار قهرمانی می پردازند. در دنیای امروز کاراته نه نتها برای دفاع شخصی و قدرت بدنی که برای کمال شخصیتی نیز به هنرجویان آموزش داده می شود.

سالن ورزشی کاراته

جایگاه کاراته در جهان

ورزش رزمی کاراته در مسابقات جهانی و بازی های آسیایی جایگاه ویژه ای دارد ولی به تازگی موفق به کسب آرای لازم برای ورود به مسابقات المپیک شده است. هنرجویان کاراته در سراسر جهان حدود 50 میلیون نفر براورد می شوند. در سال 1342 کاراته به ایران وارد شد و دارای فدراسیون جهانی کاراته  WKF و فدراسیون کاراته ی ایران است.

ورزش رزمی کاراته

کفپوش سالن ورزشی کاراته

قسمت های مختلفی در ورزش کاراته وجود دارد مانند حرکات نمایشی موسوم به کاتا و حرکات رزمی و دفاعی که کمیت گفته می شوند. که این حرکات گاهی با زمین خوردگی یا پرتاب به زمین همراه هستند که در اینجا اهمیت کفپوش ورزش کاراته و یا تشک کاراته که مت کاراته هم گفته می شود، نمایان می شود.

کفپوش سالن ورزشی کاراته

تولید کننده ی کفپوش ورزشی آکام یکی از تولید کنندگان ایرانی با سابقه و مورد اعتماد است که در طول سال ها فعالیت حرفه ای در زمینه تولید کفپوش و تجهیزات ورزشی با استاندارد های روز دنیا به ورزشکاران و متصدیان ورزشی خدمت می کند.

کفپوش آکام فلور