کفپوش ورزشی سالن تکواندو

تکواندو taekwondo یکی از ورزش های رزمی مهم دنیاست که در ایران هم قهرمانان و طرفداران زیادی دارد. ریشه و بنیاد تکواندو به کشور کره جنوبی برمی گردد که استادان هنر های رزمی این کشور، این ورزش را با استفاده از تلفیق حرکات ورزش های رزمی کهن مانند سبک هایی از ورزش کاراته و ورزش های چینی و کره ای ابداع کردند. اما امروزه تکواندو در میان ورزشکاران رزمی بیشترین ورزشکار را در سراسر دنیا ازان خود کرده است.

مت تکواندو آکام

تشک تاتامی تکواندو

از جمله کفپوش های باشگاه رزمی و باشگاه تکواندو که مورد تایید فدراسیون بین المللی هنرهای رزمی و فدراسیون بین المللی تکواندو نیز می باشد، می توان به تاتامی اشاره کرد.

تشک تکوتندو آکام

ضربات تکواندو

در تکواندو بیشترین ضربات با پا زده می شود و تعداد و تنوع ضربه های پا در این ورزش نسبت به ورزش های رزمی دیگر بسیار زیاد است. قدرت و سرعت در این ورزش بسیار مهم است و طراحی این ورزش برای دفاع در مقابل حریف و همچنین حملات تهاجمی فن های زیادی را در برمی گیرد.

یکی از نکات ورزش تکواندو تاکید بر حفظ فاصله فیزیکی با حریف می باشد که آن را از ورزش های رزمی دیگر متمایز می کند. همچنین در این ورزش از دست هم استفاده می شود مانند زمانی که برای دفاع یا ضربه مشت، دست تکواندوکار به کار می رود.

کفپوش سالن تکواندو

در ورزش های رزمی معمولا برای رده بندی ورزشکاران در هر سطح و لولی از نشانه هایی استفاده می شود که در تکواندو نیز مانند بعضی دیگر از ورزش ها از کمربندهای رنگی برای این رده بندی استفاده می کنند از جمله کمربندهای سفید، زرد، سبز، آبی، قرمز و مشکی. کمربند مشکی که برترین کمربند تکواندو می باشد از دان 1 تا دان 10 است که به درجه ی حرفه ای و استاد بودن ورزشکار اشاره دارد.

کفپوش باشگاه ورزشی تکواندو

تکواندو دارای بخش هایی از جمله حرکات نمایشی، مبارزه، حرکات رکوردی و دفاع شخصی می باشد. تاکید تکواندو بر ضربات پا و پرش های بلند و چرخش های تکنیکی است که می تواند برای ورزشکاران خطراتی را به همراه داشته باشد. در این میان مت یا تشک ورزشی تکواندو کمک زیادی در حفظ ایمنی ورزشکار می کند.

کفپوش استاندارد آکام سالن

کفپوش ورزشی سالن تکواندو

 کفپوش های استاندارد ورزشی مانند مت های ورزشی و تاتامی ورزشی که در ورزشگاه های مسابقات جهانی مانند مسابقات المپیک و پارالمپیک تکواندو به کار می رود و به ورزشکاران در داشتن رقابتی حرفه ای، زیبا و ایمن کمک می کند.

تشک تاتامی و مت تکواندو

آکام سالن نیز به عنوان اولین تولید کننده کفپوش زیر فوم دار ورزشی ایرانی با بهترین کیفیت و بهترین خدمات پس از فروش در این راستا به یاری ورزشکاران و متصدیان باشگاه های ورزشی کوچک و بزرگ سراسر کشور آمده است.