کفپوش سالن ورزشی هندبال

هندبال یک ورزش تیمی و توپی است که با 7 بازیکن که یکی از آنها دروازه بان می باشد بازی می شود. در هندبال بازیکنان توپ را با استفاده از دستان خود و با هدف پرتاب آن، تا زدن گل در دروازه حریف، از میان زمین ورزشی عبور می دهند. فدراسیون بین المللی هندبال نیز در سال 1945 تشکیل شده است و تا کنون در سراسر دنیا حدود 200 عضو دارد.

زمین ورزشی هندبال

زمین ورزشی هندبال؛ سالنی و فضای باز

هندبال مدرن در زمین ورزشی با مساحت 40 در 20 متر با دو دروازه در انتهای دو سوی کفپوش ورزشی هندبال بازی می شود. این ورزش معمولاً در داخل سالن ورزشی انجام می شود، اما انواع مختلفی از آن در قالب های هندبال زمینی و هندبال چک (که در گذشته رایج تر بودند) و هندبال ساحلی وجود دارد که در زمین ورزشی فضای باز بازی می شود. بازی هندبال سریع و پر گل است: تیم های حرفه ای هم اکنون به طور معمول بین 20 تا 35 گل به ثمر می رسانند.

کفپوش سالن ورزشی آکام

کفپوش مناسب سالن ورزشی هندبال

در این بازی تماس بدنی مجاز است، مدافعان در تلاش هستند جلوی حمله مهاجمان را به هدف بگیرند. تجهیزات حفاظتی الزامی نیست، اما بازیکنان ممکن است برای حفظ خود از ضربه های احتمالی از نوارهای محافظ نرم ، لنت و محافظ دهان استفاده کنند.

در این بازی پر تحرک و پر برخورد یکی از مهمترین عوامل حفظ سلامتی بازیکنان و افزایش ایمنی مسابقه، داشتن کفپوش استاندارد ورزشی می باشد که در این سالن ورزشی هم مانند سالن ورزشی چند منظوره و باشگاه ها و ورزشگاه های دیگری مثل کفپوش سالن والیبال، بسکتبال، نتبال و ... از کفپوش زیر فوم دار با درجه ضخامت مناسب استفاده می شود.

کفپوش ورزشی هندبال سالنی

کفپوش سالن ورزشی آکام

شرکت تولید کفپوش آکام سالن با خدمات پس از فروش و پشتیبانی عالی از محصولات و مشتریان خود، توانسته است بهترین تولید کننده کفپوش فوم دار در ایران باشد. کفپوش ها و تجهیزات ورزشی آکام سالن مورد تا فدراسیون های ورزشی می باشد و قیمت ارزان کفپوش تولید داخل از دیگر مزایای این شرکت می باشد. همچنین دیگر تجهیزات ورزشی تولید آکام مورد رضایت مشتریان قدیمی می باشد. از جمله نیمکت تماشاچیان و نیمکت ذخیره سالن ورزشی که در کنار کفپوش و توپ با کیفیت می تواند یک مسابقه لذت بخش را ارائه دهد.

کفپوش ورزشی ایرانی آکام

توپ هندبال

توپ هندبال نیز یک توپ کروی است که بهتر است از جنس چرم یا چرم مصنوعی باشد. همانطور که گفته شد در هندبال توپ با دست گرفته و پرتاب می شود در نتیجه این توپ نباید سطح براق یا لغزنده داشته باشد و همچنین باید بتوان آن را با یک دست اداره کرد به همین دلیل اندازه های رسمی این توپ برای سن بازیکنان و همینطور جنسیت آنها در تیم های هندبال متفاوت می باشد.