کفپوش سالن ورزشی نتبال

نت بال یک ورزش تیمی و توپی و بسیار شبیه به ورزش بسکتبال است که توسط دو تیم با هفت بازیکن انجام می شود. نتبال در بسیاری از کشورها به ویژه در مدارس و در میان خانم ها محبوبیت دارد. براساس اطلاعات INF، فدراسیون بین المللی نتبال (International Netball Federatio)، این ورزش در بیش از 80 کشور جهان توسط بیش از 20 میلیون نفر بازی می شود.

ورزش سالنی نتبال

لیگ های اصلی این ورزش در انگلیس، استرالیا و نیوزلند است که این کشورها برگزار کننده ی چهار مسابقه اصلی در سطح بین المللی می باشند. ، ورزش نت بال در سال 1995 به رسمیت شناخته شد و وارد کمیته بین المللی المپیک شده ولی  هنوز در مسابقات المپیک بازی نشده است.

کفپوش و تجهیزات ورزشی آکام

کفپوش مناسب ورزش سالنی نتبال

نتبال یک ورزش سالنی است که در آن نباید برخوردی بین بازیکنان ایجاد شود ولی با این حال این ورزش هم مانند هر فعالیت ورزشی دیگری موقعیت های آسیب زای خود را می تواند داشته باشد.

کفپوش سالن ورزشی نتبال آکام

برای مثال یکی از مهمترین این موارد می توان به ضربه های وارد شده به مچ پا و زانو ها موقع پرش و دویدن اشاره کرد. در این مورد کفپوش سالن ورزشی نقش مهمی ایفا می کند.

کفپوش استاندارد ورزشی

کفپوش ورزشی آکام سالن که از نوع کفپوش فوم دار می باشد برای ضربه گیری بسیار مناسب است و از آسیب های وارده به ورزشکاران تا حد زیادی می کاهد.

نصب و تعمیر کفپوش ورزشی آکام

زمین ورزشی و قوانین نتبال

نتبال در یک زمین مستطیل شکل و معمولا در داخل سالن ورزشی بازی می شود. در دو انتهای کفپوش سالن ورزشی نتبال دو سبد حلقه توری قرار دارد که هر تیم تلاش می کند با عبور دست به دست توپ از میان بازیکنان حریف در داخل زمین ورزشی و شلیک آن به طرف دروازه حریف، گل بزند و امتیاز بگیرد. 

کفپوش سالن ورزشی نتبال

در این بازی بازیکنان با توجه به پست خود در بازی موقعیت های مشخصی در زمین ورزشی دارند که این موقعیت ها با توجه به خط کشی استاندارد کفپوش ورزشی مشخص شده است و حرکت هر بازیکن در قسمتی از این محدوده های کفپوش ورزشی مجاز می باشد.