تاتامی ورزشی

تاتامی در واقع نوعی تشک است که در خانه های سنتی ژاپنی به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد. اما کفپوش ورزشی تاتامی که امروزه در دنیا بسیار معروف و پر استفاده است تا حدی با آن کفپوش سنتی متفاوت است.

تاتامی ورزشی

کاربرد های تاتامی

تاتامی ورزشی در سالن های ورزشی، باشگاه ها، ورزشگاه ها، دانشگاه ها، مدارس و مهد کودک ها و حتی در خانه ها و محل بازی کودکان کاربرد دارد. تاتامی کفپوش مناسب و استانداردی است که هم برای تمرین های ورزشی و هم برای مسابقات به کار می رود.

کفپوش تاتامی ورزشی

همانطور که گفته شد تاتامی ورزشی که به نام های مت ورزشی یا تشک ورزشی هم معروف هستند، بسیار پر استفاده است. این کفپوش ورزشی به دلیل خاصیت الاستیک و انعطاف پذیری خوبی که دارد در ورزش ها و باشگاه های ورزشی بسیاری استفاده می شود.

تاتامی ورزش رزمی

از جمله ورزش هایی که بر روی تاتامی انجام می شوند می توان به ورزش های رزمی اشاره کرد. تکواندو، کاراته، جودو و همچنین ورزش های پرتحرک دیگری مانند ژیمناستیک، ایروبیک و دیگر ورزش های سالنی و فضای باز اشاره کرد.

کفپوش باشگاه ورزشی

یک کفپوش تاتامی ورزشی خوب که مورد تایید فدراسیون های ورزشی می باشد باید از مواد اولیه و متریال خوبی ساخته شده باشد و کفپوش با کیفیتی باشد. تاتامی قابل شستشو و میکروب زدایی می باشد و از مواد ضد حساسیت ساخته می شود. یک کفپوش قابل حمل و سبک است که به راحتی می توان قسمت های آن را مانند پازل به یکدیگر نصب کرد و در موقع لزوم از هم جدا کرد.

کفپوش فوم دار ورزشی آکام سالن

همچنین می توان در صورت آسیب دیدن یکی از بخش های آن تکه ی مورد نظر را با تکه ای سالم به راحتی تعویض کرد، بدون اینکه قسمت های دیگر نیازی به تغییر داشته باشند.

کفپوش تاتامی در اندازه ها، ابعاد و ضخامت های مختلفی تولید می شود و رنگ های بسیار متنوعی دارد که همین موضوع کاربردهای آن را بیشتر می کند.

انواع تاتامی و کفپوش فوم دار